حافظه‌های قابل انعطاف نیز ساخته شد

حافظه‌های قابل انعطاف : نوع جدیدی از حافظه‌های گرافیکی توسط دانشمندان دانشگاه اکستر معرفی شده است که می توانند محصولات آینده تکنولوژی را دگرگون سازند.

از جمله ویژگی آن‌ها می‌توان به ارزان بودن، کوچک بودن و داشتن سرعت بالا در انتقال اطلاعات و مهم‌تر از همه انغطاف پذیر بودن اشاره کرد. از حافظه‌ی جدید می‌توان در گجت‌های مختلف مانند تلفن‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی استفاده کرد که ویژگی اصلی آن‌ها منعطف بودنشان است.

این حافظه نسبت به حافظه‌های فعلی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد و با مزایایی که دارد، تحول بزرگی در دنیای تکنولوژی ایجاد کند.

حافظه‌های قابل انعطاف

در حال حاضر برخی از شرکت‌ها در پی ساخت تلفن‌های هوشمند قابل انعطاف هستند و باتری‌های li-ion منعطف نیز تولید شده است. با این حساب، می‌توان انتظار داشت که حافظه منعطف نیز با استقبال سازندگان مطرح همراه باشد. ویژگی بارزی که در مقاله منتشر شده آمده است به این نکته اشاره دارد که، در گذشته نیز از اکسید گرافین در تولید حافظه استفاده شده است؛

اما مشکل اصلی، ابعاد بزرگ و سرعت پایین آن‌ بود. حافظه هیبرید ما که از اکسید گرافین-اکسید تیتانیم ساخته شده است، تنها ۵۰ نانومتر طول و ۸ نانومتر ضخامت دارد و می‌تواند اطلاعات را در کمتر از ۵ نانوثانیه بخواند.

با انقلاب در تولید حافظه‌ها با استفاده از فناوری نانو، در آینده‌ای نچندان دور شاهد لوازم هوشمندی خواهیم بود که دارای حجم کم و منعطف و همچنین حافظه‌های کوچک چند ترابایتی هستند.

 


حافظه‌های قابل انعطاف

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.