روش هایی برای تغییر و تحول در کلاس درس

روش هایی برای تغییر و تحول در کلاس درس

آیا می‌خواهید محیط یادگیری خود را تغییر دهید؟ یک کارشناس طراحی به نام دیوید بیل توصیه‌هایی را برای نوسازی و تغییر و تحول در کلاس درس ارائه داده است که مورد توجه بسیاری از مسئولان آموزشی شده است. شروع سال تحصیلی جدید زمان مناسبی برای طراحی جدید کلاس درس شما است. بهتر است قبل از شروع کار دو سوال زیر را از خود بپرسید: آیا می‌خواهید دیوارها را رنگ کنید؟ و موضوعات یادگیری در کلاس درس شما شامل چه چیزهایی می‌شوند؟

پس با ما همراه باشید تا با روش هایی برای تغییر و تحول در کلاس درس آشنا شوید. در اینجا، توصیه‌هایی به شما ارائه می‌شوند که می‌توانید با استفاده از آن کلاس درس خود را طراحی کنید.

۱- ایجاد یک فضای یادگیری راحت

فضای یادگیری بر فعالیت‌هایی که در آن محیط رخ می‌دهد و همچنین بر همکلاسی‌ها تاثیر می‌گذارد. بهتر است در طراحی مجدد کلاس درس خود، از نظرات دانش آموزان نیز استفاده کنید.

۲- رنگ

رنگ تاثیر به سزایی بر اخلاق و احساس شما دارد زیرا رنگ باعث القای حس آرامش در شما می‌شود. اگر اتاق شما روشن نیست، می‌توانید یک طراحی روشن استفاده کنید و با این کار سطح انرژی خود را بهبود  بخشید. می‌توانید از رنگ قرمز نیز استفاده کنید، چرا که این رنگ باعث ایجاد گرمی و آرامش در محیط می‌شود.

روش هایی برای تغییر و تحول در کلاس درس

۳- نور

نور بر توانایی دانشجویان و دانش آموزان در یادگیری تاثیر مثبت می‌گذارد. همچنین نور بر سیستم بیداری و خواب افراد نیز تاثیر می‌گذارد. نور کم و فضای تیره باعث کاهش بهره‌وری و یادگیری می‌شود. البته باید از استفاده بیش از حد از نورهای هالوژنی نیز بپرهیزید و طراحی خود را به گونه‌ای اجرا کنید که نور بسیار زیاد و یا بسیار کم نباشد.

۴- دما

دمای ۲۰ درجه سانتیگراد برای کلاس درس بسیار مناسب است. کلاس درس نباید بیش از حد گرم و یا سرد باشد. دمای مناسب باعث افزایش تمرکز دانش آموزان و دانشجویان می شود. بهتر است از یک دماسنج در کلاس درس استفاده کنید و دمای کلاس خود را اندازه گیری کنید. بهتر است برای طراحی کلاس درس خود هدف  واضح و تعریف شده‌ای داشته باشید. داشتن هدف در طراحی باعث می‌شود که شما مطمئن شوید که طراحی بر اساس نیازها و علایق دانشجویان و دانش آموزان است.

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *