ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی

ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی

ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی : ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی برای سهولت در خرید کالا،محققان کشور موفق به طراحی و ساخت سیستم اعلام قیمت فروشگاهی فرمان پذیر از راه دور شدند که هدف آن،ساخت اتیکت الکترونیک کالا برای فروشگاه‌ها جهت حذف کاغذمی باشد.

ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی

 هدف از انجام طرح، طراحی و ساخت اتیکت الکترونیک ارزاق برای فروشگاه‌ها Electronic Shelf Label (ESL) جهت دستیابی به مدیریت یکپارچه قیمت اجناس فروشگاهی، حذف مغایرت قیمت واقعی و قیمت اتیکت، حذف کاغذ، کاهش هزینه‌های نیروی انسانی، اعمال تخفیفات لحظه‌ای بر اجناس و پایین آمدن درصد خطای نیروی انسانی است.

طرح سیستم اعلام قیمت فروشگاهی فرمان پذیر از راه دور

 مدیرعامل مجری طرح سیستم اعلام قیمت فروشگاهی فرمان پذیر از راه دور درباره نحوه کارکرد این سیستم اظهار کرد: این سیستم به دو صورت آنلاین و آفلاین کار می کند که در حالت آفلاین یک فایل اکسل شامل بارکد اجناس و قیمت (به‌صورت برچسب‌های الکترونیکی) وجود دارد که نرم‌افزار این فایل را به‌عنوان منبع اطلاعات خود جهت بازیابی اطلاعات اجناس قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین در حالت آنلاین نیز نرم‌افزار به پایگاه داده نرم‌افزار سیستم فروشگاهی متصل شده و تمامی اطلاعات درخواستی را به‌صورت مستقیم از سیستم فروشگاهی دریافت می‌کند.

آمار مهاجرت دانشجویان

کلانی به وجه تمایز این سیستم نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی اشاره نمود و افزود: یکی از خاصیت‌های سیستم بومی این است که نرم‌افزار آن در اختیار خود کشورمان است. ما به‌هیچ‌وجه دخل و تصرفی در نرم‌افزارهای خارجی نمی‌توانیم داشته باشیم.

ساخت برچسب الکترونیکی ایرانی

وقعیت و شرایط خاص هر کشور

 از سوی دیگر نوع کسب‌وکار و فروشگاه و قوانین ایران با سایر نقاط جهان متفاوت است. هر کشوری موقعیت و شرایط خاص خودش را دارد. نرم‌افزارهای خارجی براساس نیازهای موقعیت و شرایط آن کشورها ساخته شده است.

نیاز ایران به اتیکت الکترونیکی

 نیاز ایران به اتیکت الکترونیکی براساس حجم خرید کم است. شرکت‌های خارجی تنها این نرم‌افزارهای را برای ایران نمی‌سازند. نهایتاً شاید به‌صورت سفارشی و آزمایشگاهی این کار را انجام بدهند اما ریسک اولیه آن را هیچ‌فردی نمی‌پذیرد.

چنین سیستمی برای نخستین‌بار در ایران

 به همین دلیل چنین سیستمی برای نخستین‌بار در ایران ایجاد شده و نمونه‌های خارجی، حتی نمونه‌های چینی با نازل‌ترین قیمت هم هنوز نتوانسته‌اند به بازار ایران ورود پیدا نمایند. از سوی دیگر قیمت این سیستم به دلیل حذف هزینه‌های گمرک، مونتاژ و… ۴۰ درصد کمتر از نمونه مشابه خارجی است.

محصول تولیدی  به‌صورت با سیم

مجری طرح سیستم اعلام قیمت فروشگاهی فرمان‌پذیر از راه دور خاطرنشان نمود: سیستم‌های جدید نمونه مشابه خارجی به‌صورت بی‌سیم و با کمک باطری کار می‌کنند اما محصول تولیدی شرکت ما به‌صورت با سیم است. ما قصد داریم در نسخه بعدی این طرح‌ها را پیاده کنیم.

به گفته وی، یکی از خریداران این طرح، شهرداری مشهد بود که دو هزار و پانصد عدد از این سیستم‌ها را خریداری نمود.

کلانی با بیان اینکه حداقل یک فروشگاه نیاز به ۱۰ هزار سیستم دارد، گفت: نظام مهندسی تأییدیه‌های لازم این طرح را از بابت سیستم کابل‌کشی، سیم‌کشی و نصب دریافت نموده است اما چون تاکنون نمونه مشابه خارجی نداشته، استاندارد خاصی نیز از سوی اداره استاندارد برای این طرح تعریف نشده است. بیشتر بحث کارایی (تا استاندارد) این محصول مطرح است.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً برای صادرات این محصول باید استاندارد اروپایی CE را کسب نماییم. همچنین این سیستم نیازمند اخذ استاندارد عملکردی است؛ عملکرد هر سیستم تعاریف خاص خودش دارد لذا از بابت برنامه‌نویسی و تولید محصول می‌توانیم به این نوع استاندارد نیز دست پیدا کنیم اما هنوز به سراغ استانداردها نرفته‌ایم. بیشتر تمرکز ما فعلاً روی بازاریابی و پس از آن تولید محصول است.

فرم درخواست دوره آموزشی

بیشتر بخوانید:

____________________________________

دوره آنلاین واژگان پرکاربرد+حل تست

 

کلاس های آنلاین آمادگی آزمون EPT

 

دوره فوق العاده vip ازمون EPT مخصوص شهریور