فراخوان طرح‌های مشترک پژوهشگران ایران و روسیه

فراخوان طرح های مشترک

رؤسای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی (بنیاد ملی علم ایران) و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه حمایت خود را از طرح‌های مشترک پژوهشگران ایرانی و روسی اعلام کردند.

از جمله حوزه‌های مورد حمایت ریاضیات، شیمی، علوم مواد، علوم اعصاب، فیزیک هسته‌ای، علوم زمین (با تاکید بر دریای خزر و قطب جنوب)، علوم زیستی، علوم انسانی و اجتماعی، مبانی علوم مهندسی، علوم فضایی و کامپیوتر، نرم افزار و شبکه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشند.

مهلت ارسال پروپوزال تا تاریخ ۱۹ مرداد (۹ آگوست) بوده و طرح‌های پذیرفته شده توسط دو بنیاد در نیمه اول دی ماه سال جاری  همزمان اعلام خواهد شد و تنها پروپوزال‌هایی که به صورت مشترک تکمیل شده و برای هر دو بنیاد ارسال شوند، داوری می‌شوند. در این فراخوان حداکثر پژوهش پذیرفته شده ۱۲ طرح خواهد بود که بودجه هر کدام طبق پیشنهاد مجریان و هزینه‌های هر طرح تصویب خواهد شد. پژوهشگران اصلی هر طرح تنها باید از اعضای هیئت علمی مراکز علمی و پژوهشی مشترک باشند.

حداکثر ۳ سال زمان در نظر گرفته شده برای هر طرح  است. براساس مصوبه کمیته حمایت از محققان و فناوران خارج از کشور برای برنامه‌های علمی کوتاه مدت صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور مقرر شد درخواست‌کنندگان این حمایت، با مراجعه به سایت ذیل فرم شماره ۱ را تکمیل نموده و به این صندوق جهت بررسی و اعلام نظر ارسال نمایند. پژوهشگران ایرانی می‌بایست اسکن آخرین حکم هیات علمی خود را نیز همراه این فرم ارسال نمایند. فرم شماره ۱شامل درخواست اولیه حمایت از حضور محققان و فناوران خارج از کشور است که پس از تکمیل و تهیه باید به نشانی الکترونیکی international@insf.org ارسال شود.

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.